Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 7. 2014

Den čtvrtý 17. července

 

Služba dne: Mrtví sígři

Vedoucí dne: Gabča Součková

Po budíčku proběhla ranní hygiena, rozvička a úklid srubů. Ke snídani jsme měli rohlík s paštikou. Po snídani se rozdaly diplomy a šly se bodovat sruby. Pak jsme šli hrát hru s názvem Krvelačný souboj, hráči utvořili skupinky a jejich úkolem bylo přenést např. míč nějakou dráhou různými způsoby. V prvním kole děti přenášely míč mezi zády dvou hráčů. Když se vrátily, pokračovaly další dvojice. Když se vystřídaly všechny dvojice, začínalo se znovu a míč se směl přenášet mezi bokem jednoho a čelem druhého hráče. V dalším kole se míč přenášel mezi zadkem a nohou druhého hráče. Vyhrál ten tým, který dokončil štafetu jako první. Vyhrál tým Mrtví sígři.

Poté následovala svačina (mrkev). Po svačině se šla hrát hra Ulítaný had. Hráči se seřadili do řady vedle sebe. První z oddílu doběhl k vytyčené čáře a zpátky. Tam chytil za ruku druhého hráče a běželi spolu znovu k dané čáře. Pak se spolu vrátili a vše opakovali. Poté v tomto seskupení běželi znovu, přičemž se po doběhnutí odpojil první, po dalším běhu další a tak to pokračovalo, dokud zase nestáli všichni hráči na startovní čáře. Vyhrál opět oddíl Mrtví sígři. Následovala další hra s názvem Mrtvolná sardinka. Jeden hráč byl sardinka, posadil se někam do hracího pole. Všichni ostatní měly zavázané oči a snažily se lezením po čtyřech najít sardinku. Když do někoho narazily, tak musely vykřiknout a ten druhý jim výkřikem odpověděl. Jen sardinka mlčela. Když narazily do někoho kdo neodpověděl, tak to byla sardinka. Posadily se vedle a mlčely s ní. Hrálo se do doby, dokud všichni nebyly sardinky. Další hra byla upíří monstra. Po oddílech děti sestavovaly ze svých těl monstra. Nejlepší monstrum ze svých těl vytvořil oddíl Močopíři. Pak následoval oběd.

K němu jsme měli polévku s rýží a rajskou omáčku s houskovým knedlíkem. Po obědě nastal odpolední klid. Po odpoledním klidu se začala hrát další etapa, která nesla název Čistá špína. Etapa spočívala v tom, že vedoucí představovaly bakterie nebo viry a musely mít u sebe lístečky s touto bakterií a pak lístek kolik špíny ji přemůže. Děti sbíraly špíny různě obodované, aby za ně mohly chytit nemoc kvůli obranyschopnosti. V etapě se také objevily čistící prostředky, které dětem braly špínu. Když děti chytla nemoc a děti neměly dostatek špíny musely do nemocnice, kde musely nějakou dobu zůstat. Vítězem se stala Hanka Roubalová, která je v týmu Krvavý jahody. Poté byla svačina, ke kteréjsme měli chléb s pomazánkou (sloní žrádlo). Po svačině se uskutečnili vodní hry, které se hrály až do večeře. K večeři byla česneková polévka a langoše. Po večeři se hrála hra s názvem zkouška smyslů, kde po celou dobu měly děti zavázané oči a plnily různé úkoly (seřadit se od největšího po nejmenšího, najít svůj oddíl podle vydávaného zvuku, nakonec si děti poslepu musely navzájem ve dvojicích vyčistit zuby). Po této hře se provedla večerní hygiena a byla večerka.

 

Sepsala Pája Rašková

Foto z prvního dne najdete na FB v albu- LDT Po stopách upírů I.

 

p7170092.jpg