Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 7. 2014

Den pátý 18. července

Službu měly Krvavý jahody.

V 7:30 byl budíček. Následovala rozvička, ranní hygiena a snídaně. Ke snídani jsme měli chléb s máslem a strouhaným sýrem. Když se děti nasnídaly, šli se bodovat jejich sruby. Po bodování se děti rozdělily do svých oddlílů a začala hra kubismus. Hra spočívala v překreslování různě obtížných ornamentů. Děti postupně běhaly do lesa se na ornament podívat, musely si zapamatovat určitou část a poté doběhnout ke svému oddílu a danoui část zakreslit. Až měly celý ornament zakreslený, dal se jim čistý papír a znovu zakreslily tentýž ornament. Takto se to opakovalo ještě několik kol, dokud nevystřídaly všechny obtížnosti ornamentů.

Po této hře si šli dát děti broskev, aby se posilnily na další etapu, kterou musí splnit. Hra nesla název Hledání pokladů. Ve vyznačeném prostoru jsme rozmístili modrá světla a ke každému světlu jsme dali 10 zlaťáků jako poklad. Každé dítě dostalo amulet s korálky, které představovaly životy. Úkolem bylo nasbírat co nejvíce zlaťáků a donést je bez úhony na určené místo. Nesměly však nést víc jak zlaťáky. Musely si také dávat pozor na vlky, kteří chránily poklady. Když někoho chytly, musely mu odevzdat poklad a jeden ze životů. Pokud už neměly životy, odevzdaly poklad a už nesměly dál pokračovat ve hře. Vyhrál ten oddíl, který nasbíral nejvíce zlaťáků. Vysílené děti se šly naobědvat.

K obědu jsme měli Polévku s krupicí a vejci, moravského vrabce, knedlíky a zelí. Do tří hodin děti odpočívaly a po odpočinku přijel Lukáš Vídenský se svým kolegou naučit děti hrát na bubínky zábavnou formou. Děti vytvořily dvě skupiny, první šly krvavý jahody a močopíři a druzí modří lovci a mtrví sígři. Před prohozením skupin si děti daly broskový muffin. Když jedna skupina hrála, druhá vykreslovala mandaly. Před večeří si děti zahrály slíbenou vybíjenou. K večeři jsme měli sekanou s opečeným bramborem a okurkou. Po večeři si oddíly musely připravit vlastní pokřik a připravit scénku na dané téma, které pak předvaděly u ohýnku.

Když jednotlivé oddíly předvedly své scénky, bylo ohodnocení nejlepší scénky a poté si šly k ohýnku zazpívat s Terkou, která hrála na kytaru. Ve 22:00 se děti vydaly za upírkou, kde si vyslechly, co vše už mají za sebou a co je ještě čeká. Když upírka domluvila, tak zmizela a děti se po dvojicích vydaly zpět do tábora cestou, která byla vyznačena svíčkami, na kterým byla rozstříhaná básnička, kterou si měly zapamatovat a v táboře přeříkat upírce. Po tomto dobrodružství šly děti spát.

 

Sepsala Pája Rašková

Foto z tohoto dne najdete zde:

p7180077.jpg