Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 7. 2014

Den třetí 16. července

 

Službu mají Modří lovci

Vedoucí dne je Terka Hentschelová

Po budíčku měly děti jako každý den rozvičku. Po rozvičce se provedla ranní hygiena a po ní byla snídaně. Ke snídani jsme měli chléb s nutellou. Po snídani se dětem rozdaly diplomy z předešlého dne. Po rozdání diplomů následovalo bodování srubů a poté jejich úklid. Pak děti nastoupily po oddílech a šla se na louku hrát hra s názvem Hutututu.

Hra spočívala v tom, že každý oodíl byl v jednom poli a jeden z každého oddílu se snažil ulovit členy z druhého oddílu. Při lovu, ale musel na jeden nádech říkat slovo hututu a běhal, aby ulovil ostatní, dokud mu nedošel dech. Když mu dech došel, musel se vrátit zpět do svého pole. Protihráče získával tak, že se jich snažil dotknout, pokud se protihráče dotkl, musel ten dotyčný do pole k jinému oddílu. Cílem bylo přetáhnout všechny hráče od jednoho týmu. K dopolední svačině děti dostávaly jablko. Po svačině začaly děti hrát další hru s názvem Zoo – nemocná zvířata. Šlo o to, že každý oddíl vybral zástupce, který losoval a poté co si vylosoval, musel to předvést pantomimou po dobu 2 minuty. Požadované nemocné zvíře hádal pouze oddíl, které měl předvádějícího zástupce. Pokud bylo zvíře uhodnuto oddíl dostal bod.

 

K obědu jsme měli polévku s těstovinami a kuře s rýží. Po obědě nastal odpolední klid, ve kterém si oddíl Krvavý jahody začal vyrábět svůj deník. Po odpoledním klidu se začala hrát 2. etapa, která nesla název Cestování po Budapešti. Hra spočívala v tom, že každý oddíl dostal dlouhý provázek, za který se po cestě všichni členi museli držet a nikdo se nesměl pustit, jednalo se o vlak. Každé dítě z oddílu mělo tři životy. Po lese byla připravena trasa s nádražími, kterou musely děti projet (Londýn – Bystřice). Na nádražích děti plnily nejrůznější úkoly. Vyhrávalo družstvo, které se za nejkratší čas vrátilo zpět do tábora. Po ukončení všech stanovišť jednotlivé oddíly získaly dopis, která si musely schovat na později.

 

Během trasy děti dostaly svačinu: chléb se sýrovou pomazánkou a poslední oddíl Mrtví sígři si stihl dodělal své deníky. Poté si děti mohly zapsat nebo zakreslit zážitky do svých deníků. K večeři jsme měli karbanátek s bramborem, kečup, hořčici a jarní cibulku. Po večeři měly děti taneční rozcvička se Símou. Poté si oddíly donesly své dopisy, které získaly v odpolední etapě a každý oddíl dostal různý počet slov, aby mohli přeložit dopis. Každému oddílu hodně slov chybělo, tak musely začít jednotlivé oddíly spolupracovat, aby mohly přeložit celý dopis. Pak si děti zahrály fotbal. Po fotbale děti provedly hygienu a uložily se ke spánku.

 

Sepsala Pája Rašková

Foto z prvního dne najdete na FB v albu- LDT Po stopách upírů I.

p7160015.jpg