Jdi na obsah Jdi na menu
 


    Naše Tvořivé odpoledne pro šikovné ruce na velikonoční téma se konalo

19. února a 5. března 08

    Všechny jsme měly radost, že jsme se mohly sejít v nových prostorách a to v bývalé cukrárně u paní Zajíčkové. Vyzkoušely jsme mnoho technik, ať už pro nás známé nebo něco nového. Seznámily jsme se s technikou mramorování, nešitým patchworkem, decoupage a s mnoha jinými technikami.

Mramorování je technika přenášení barvy z vody na papír, látku, plast, svíčky nebo na jiný materiál (jako například velikonoční vejce a jiné).

Existují dva možné způsoby, jak mramorovat:

  • v ponořením předmětu (třeba svíčky, plastové ozdoby, vajíčka...)
  • v pokládáním předmětu na hladinu (papír, látka, ploché předměty...)

Obrazek

Patchwork bez jehly stačí barevné kousky látek, nůžky, nožík, polystyrenová vejce různých velikostí, hodně fantazie a trpělivosti. Bez šicího stroje jsme tak vytvořily krásné velikonoční kraslice.

Obrazek

Ubrousková technika  známá též jako decoupage je způsob dekorace nejrůznějších předmětů z papíru, dřeva, terakoty, kovu, vosku, porcelánu i textilu. Podstata této techniky spočívá v tom, že vystřihujeme motivy z ubrousků a polepujeme jimi nejrůznější předměty. Nejčastěji se používají třívrstvé papírové ubrousky - odtud také pochází název ubrousková technika. Z ubrousku oddělíme a použijeme pouze horní tenoučkou vrstvu. Když z ní vystřihneme požadovaný motiv a následně ho nalepíme na dekorovaný předmět, vypadá, jako by byl namalovaný. Velmi pěkně předměty působí, když je před zdobením natřeme akrylovou barvou.

Obrazek


    Tyto různé techniky jsme kombinovaly a pod našima rukama vznikaly krásné dekorace ať už pro vnitřní nebo venkovní dekoraci. (věnce z mramorovaných vajec doplněné ozdobnými peříčky, vrbové věnečky, věnce ze skořápek doplněné mechem a kočičkami, ozdobné košíčky s ubrouskovými vajíčky,…)

Obrazek

    Samozřejmě jsme si naše výrobky pochválily a téměř všechno jsme daly do výlohy, kde budou mít i ostatní možnost posoudit, jak se nám to povedlo. Výlohu budeme pravidelně obměňovat (doufáme, že tím přilákáme další zájemce o tvoření). Nebojte se nás navštívit v domnění, že to nezvládnete. Nikdo z nás není žádný mistr, scházíme se proto, abychom se naučily něco nového nebo novou techniku alespoň vyzkoušely. Doma vám to určitě pochválí a nezapomeňte, že si jdete mezi nás odpočinout od denních starostí (když to protáhneme, tak i od vaření večeře :-).

    Určitě se mezi námi hodně zasmějete, uvolníte a naberete sílu do dalších dnů. Sledujte vždy články Z mého kraje, kde budeme aktualizovat datumy schůzek a veškeré případné změny budou vždy na těchto stránkách.

    Budeme se na vás těšit.

                                                                                               Libuše Marková

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář